Составить диалог на английском языке. Тема: проблемы в школе

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-Hello! -Hi! -What will you do today? -I will do my homework. I have a lot of exercises. And you? -I will do my homework too. Do you think, that teachers give us a lot of homework last time? -Yes, I think so. But we have to study a lot, if we want to get a good job, when we will grow up. -You are right. But there are exercises, which I don't understand, how to do. -You can ask your parents or friends. You also can ask a teacher. -OK, I will. I should go now. Bye! See you! -See you!