Составить на английском языке программу проведения дня города (4кл)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Tomorrow is the day of the city.So it is necessary to make the program.1.To inflate balloons and distribute to people.2.To organize concerts,games and shopping stalls.3.To lift people's spirits.4.Prank.5.to do so would be people to have fun.6.Of course the evening will be fireworks.