Составить по 3 предложения настоящем времени, прошедшем времени,на английском языке

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
present (настоящем) --- We leave for work at 7:30 AM every morning. My husband watches the TV in the evening. Susan often meets with her friends after school. past (прошедшем )--- He didn't learn any Italian when he was in Italy two year ago. I went to the cinema, bought popcorn and watched a movie. He married a woman who lived in the same village