Составить по английскому языку 5 предложений l can и 5предложений l must

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I can go outside. I can play piano. I can play with my friends at Monday. Can you help me please? I can watch TV while my brother playing with toys. I must be in school at 8:00 PМ I must make sure cargoes reach their destination. People must take care of nature. You must prepare the monthly sales report. You must not distract students during the classes.