Составить предложения на английском со словами natural, catch, activities, habit, hamster,cage,save,endangered, nature, world

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have a hamster. we have a very beautiful world. my girlfriend has a lot of habits  many animals are endangered  my cat caught a mouse   body  consists of cages    in our town is very beautiful nature