Составить предложения с местоимениями his, her, its our, your, their. (По одному местоимению на предложение). Примерно такие предложения: I walk with my dog. И что-то в этом роде.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
His hometask was very difficult for me. Her skirt is too short for her age. Our classmate Bob was very shy boy. Your answer was't right. I can't understand what are they speaking about. Their speech is so strange...
Гость
His cat is black and white.I was at her house.Your house is beautiful.Their dog so nice