Составить предложения со слов. 1.Сцена 2.Заказать билеты 3.Гардероб 4.Состав исполнителей 5.Перерыв Помогите пожалуйста.Желательно на английском языке.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Our seats were close to the scene. 2. We booked the tickets  in advance. 3. He left his coat in the cloakroom. 4. The cast was terrific. 5. During the intermission of the play we had some champaign.