Составить предложения,даю 20 баллов:) 1)instruments/means/well/a/practiking/years/hard/for/musica/playing. 2)cities/be/reduce/level/big/what/done/to/pollution/in/should 3)teach/it/children/since/is/good/necessary/to/manners/yea...

Составить предложения,даю 20 баллов:) 1)instruments/means/well/a/practiking/years/hard/for/musica/playing. 2)cities/be/reduce/level/big/what/done/to/pollution/in/should 3)teach/it/children/since/is/good/necessary/to/manners/years/early
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Playing a musical instrument well means hard practicing for years 2) What should be done to reduce pollution level in big cities? 3) It is necessary to teach children good manners since early years