Составить пять предложений по английски с глаголом could , что можем делать летом

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In the summer we could swim in the river. In the summer we could go camping. In the summer we could walk for a long time. In the summer we could get up late. In the summer we could do we want.
Гость
You could have spent your vacation in Hawaii. I could speak Chinese when I was a kid. Could I have something to drink? Could you bring me some water?