Составить рассказ 10 предложений на английском языке про школьное питание(оно мне не нравится),пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Хорошо. Не идеал, но я пыталась. I don't like food in my school. It is very bad, because food there always is not salty enough, or completely without salt. Offten a little salt in the rice, mashed potatoes or pasta. But buggers usually on the contrary adds a lot of salt. But in school cafeterias is it the most delicious scones. Прости, больше не смогла придумать