Составить текст на английском про свой любимый праздник.Срочно!!!!15предложений

Составить текст на английском про свой любимый праздник. Срочно!!!! 15предложений
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favorite holiday is a New Year.I like this holiday because I recieve presents.I celebrate this holiday with my family.We decorate the flat and a New Year tree.We cook different dishes.Then we visit friends and relatives. We sit at the table and watch TV.After 0.00 o'clock we clink glasses and give presents.