Составить вопросы к утвердительным предложениям. Jane opened the window two hours age Who... What... When... My friends went to London last year. Who... Where... When...

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Who opened the window 2 hours ago? What did Jane open 2 hours ago? When did Jane open opened the window? Who went to london last year? Where did your friends go last year? When did your friends go to London?
Гость
Who open the window? What Jane open? When Jane open the window? Who went to London last year? Where your friends went last year? When they went to London?