Составьте 10 предложений a law book of your group используя список этих законов.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. It is illegal to eat pizza. 2. It is illegal to speak loudly. 3. It is illegal to be late for classes. 4. It is illegal to come home late. 5. No one may wear pink hat. 6. No one may wear green jeans. 7. No one may wear sunglasses at school. 8. Any quarrel is prohibited among members of our group. 9. I-phones may not be used at school. 10. Gossip is prohibited