Составьте 5 вопросов к рассказу "Макаркавых Волька", автор Кузьма Чорны

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Чаму Сафрон Дзядзюля паклепнiчау на Вольку? 2. Чаму Дзядзюля займау  добрую пасаду? 3. Навошта Волька, даведаушыся аб паклепах Дзядзюлi, усё роуна дапамагла яму? 4. Што аутар хацеу паказаць , учынкамi Сафрона Дзядзюлi? 5. Чаму,кали Волька дапамагла Сафрону,ён працягнуу пiсаць на Вольку паклепы?