Составте 6 простых вопросов например:Where you live?how old are you?have you got a book?

Составте 6 простых вопросов  например: Where you live?how old are you?have you got a book?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Where do you live? Do you have a brother or a sister? Have you got a cat? Where does your mother work? Do you like your school?
Гость
do you have pets? what do you like most? what's your favorite color? what is your mood today? do you have a cell phone?