Составьте из данных слов вопросы. Дайте на них ответ. Сделайте нужные изменения. 1. Where/you/come/from — _____________________ 2. Where/you/live — __________________________ 3. Where/you/work — __________________________ 4. W...

Составьте из данных слов вопросы. Дайте на них ответ. Сделайте нужные изменения. 1. Where/you/come/from — _____________________ 2. Where/you/live — __________________________ 3. Where/you/work — __________________________ 4. What/your father/do — _______________________ 5. Where/your mother/live — _____________________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Where have you come from Where do you live  Where do you work What does your father do или можно What are your father doing where does your mother live
Гость
Where are you come from? I'm from in(Russia) Where are you live? I live in(Russia) Where you work? I am a (police man) What do you father? Me father now (eat) Where live you mather? My mother live in (Moscow)