Составьте как можно больше словосочетаний из этих слов,,,,A horse.big.dark.a farm.morning.short.a fox.a rabbit.cunning.a car.green.grey.a pupil.red

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A big horse a dark horse a big farm a big fox a big rabbit a dark rabbit a cunning fox a green car a grey horse a grey car a cunning pupil a red car a dark morning a short morning ИЛИ A grey rabbit big present good morning sly fox short work a red car green grass fluffy rabbit smart pupil a great cunning red house black horse night dark village farm cunning fox grey monkey
Гость
A grey rabbit big present good morning sly fox short work a red car green grass fluffy rabbit smart pupil a great cunning red house black horsе