Составьте маленький рассказ наподобие этого только про землю пример:Neptune is a beautiful blue planet. Its made of gas and its very cold. Its very strmy.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Earth is the planet we live on. It is third after Mercury and Venera in Solar System. Much than half of it is covered with water. We must protect our planet