Составьте пожалуйста предложения с вот этими словами) 1) exciting things 2) interesting people 3)

Составьте пожалуйста предложения с вот этими словами) 1) exciting things 2) interesting people 3)new friends 4) fantastic beaches 5) famous theme park 6) hair-raising rides 7) beautiful pictures
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) We will see a lot of exciting things on our way.<br />2)Dany met many interesting people in the gallery. 3)We have got new friends.Meet Mary ,Jack,Roman and Lisa. 4) Dubai has many fantastic beaches. 5)