Составьте, пожалуйста, 5 предложений со словами throw, avoid, bin, can, danger, environment, packaging, pollute, protect, rubbish, recycle. (Не обязательно со всеми этими словами)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
we can avoid pollution of environment that's why we need to use rubbish again after recycling and buy products with as little packing as possible