СОСТАВЬТЕ ПОЖАЛУЙСТА 6 ПРЕДЛОЖЕНИЙ(РАЗНЫЕ) ИЗПОЛЬЗУЯ ОДНО ЛЮБОЕ СЛОВО (ДАЛА 9 ИЗ НИХ МОЖНО 6) УМОЛЯЮ.Не сильно легкие на уровне 9 класса,но и не заумные.ПОЖАЛУЙСТА tolerance ,conflict,dialogue,solidarity,nationality,prohibit,te...

СОСТАВЬТЕ ПОЖАЛУЙСТА 6 ПРЕДЛОЖЕНИЙ(РАЗНЫЕ) ИЗПОЛЬЗУЯ ОДНО ЛЮБОЕ СЛОВО (ДАЛА 9 ИЗ НИХ МОЖНО 6) УМОЛЯЮ.Не сильно легкие на уровне 9 класса,но и не заумные.ПОЖАЛУЙСТА tolerance ,conflict,dialogue,solidarity,nationality,prohibit,terrorism,mission,intolerant
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Terrorism global problem all world. In this world many nationalities. Nowedays often take place  conflict (in politics) The problem with tolerance, is very relevant in today's society. He gave her a prohibition to go to the party.