Составьте предложение на английском со словами feel, smell, taste можно 5 предложений с каждым словом зарание спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. What do you feel? 2.Do you like the taste of my pie? 3.What smell she felt? ( felt - другая форма feel) 4. I feel a strange smell. 5.I am very taste cook 6. She feels happiness when he sees it.