Составьте предложение со словами на английском: фраза,тема,латинский,греческий,манеры за столом,континент,юмор,уважаемый,способ,чувства,нож,вилка,знания.Помогите срочно.

Составьте предложение со словами на английском: фраза,тема,латинский,греческий,манеры за столом,континент,юмор,уважаемый,способ,чувства,нож,вилка,знания. Помогите срочно.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. The phrase ''a hard lost'' is a collocation. 2. We seem to have exhausted this topic of conversation. 3. We read a Latin poem. 4. We liked Greek poets. 5. He had the bad manners on the table. 6. The continents make up about 35% of the earth's crust. 7. He has a great sense of humor. 8. He was a dear person. 9. It was the best way of studying. 10. My feelings to his are big. 11. They have a lot of knives at home. 12. There are 12 forks at the table. 13. He had knowledge of English.