Составьте предложения из этих слов 1) uniform/wear/to/I/have/a 2) washing up/needn't/the/You/do 3) house/keep/to/They/ha

Составьте предложения из этих слов 1) uniform/wear/to/I/have/a 2) washing up/needn't/the/You/do 3) house/keep/to/They/have/the/clean 4)early/wake/have/don't/to/We/up 5) her/has/make/bed/She/to. Пожалуйста помогите!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I have to wear a uniform. 2) You needn't do the washing up. 3) They have to keep the house clean. 4) We don't have to wake up early. 5) She has to make her bed.