Составте предложения еще со словами:listen to musictake pictureswatch filmsplay with itread electronic bookstalk to friends and familycall+которые на фото (обязательно)заранее спасибо

Составте предложения еще со словами: listen to music take pictures watch films play with it read electronic books talk to friends and family call +которые на фото (обязательно) заранее спасибо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I will listen music tomorrow. будущее. They watch films in the cinema. настоящее.