Составьте предложения по английскому презент континиус : я хожув школу каждый день . Я сейчас сижу на уроке английскова языка. я ношу очки.я не говорю по русски. я сейчас ношу юбку.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am going to the school everyday. Now I'm sitting on the English lesson. I'm wearing glasses. I don't speak Russian. now I'm wearing skirt
Гость
I go to school everyday. I sit on English lesson. I wear glasses. I don't speak in Russian language. Im wearing a skirt