Составьте предложения, пожалуйста) СРОЧНО 1. going /buy /you /to /for /what /your /birthday /best friend's /are? 2. learn / are / a / going / language / new / you / to / year / next? 3. are / abroad / you / this / travel / summ...

Составьте предложения, пожалуйста) СРОЧНО 1. going /buy /you /to /for /what /your /birthday /best friend's /are? 2. learn / are / a / going / language / new / you / to / year / next? 3. are / abroad / you / this / travel / summer / to / going?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2. Are you going to learn a new language next year? 3. Are you going to travel abroad next summer? 1. What are you going to buy for your best friend's birthday,