Составьте предложения с: some, any, somebody, anybody, nobody, everybody. Очень срочно!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have some fruits in the fridge. She doesn't have any time to do her homework. Nobody perfect but you Everybody love somebody
Гость
I have some books at home. There is not any water in the bottle. Sombody is knocking at the door. Was anyone here yesterday? Is everybody ready? Nobody could help me.