СОСТАВЬТЕ ПРЕДЛОЖЕНИЯ СО СЛОВАМИ В СКОБКАХ ПОЖАЛУЙСТА 1) have chips or have burgers for dinner (would prefer) 2) see horror films or see comedies (prefer) 3) go to the theater or visit a museum. (would rather) 4) do your homew...

СОСТАВЬТЕ ПРЕДЛОЖЕНИЯ СО СЛОВАМИ В СКОБКАХ ПОЖАЛУЙСТА 1) have chips or have burgers for dinner (would prefer) 2) see horror films or see comedies (prefer) 3) go to the theater or visit a museum. (would rather) 4) do your homework or surf the Internet. (would sooner)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I would prefer to have chips for dinner. I prefer seeing horror films. I would rather visit a museum. I would sooner do my homework.