Сотавить 2 предложения во времени Present Continuous + - ? 2 кратких ответа помогите плиз!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Положительные : my sister is watching tv now, my brother is reading an interesting book right now Отрицательные : my sister isn't watching tv now, my brother isn't reading an interesting book right now Вопросительные : is my sister watching tv now? Is my brother reading an interesting book right now? Краткие ответы : yes, she is, no, he isn't