Спишыте устауляючы патрэбныя дзеясловы 1) паведамлю.....,паведамиць, паведамим, паведамице,........ 2)........,атрымаеш, атрымае, атрымаем, ......,атрымать.3)........., сядзиш, сядець,........, ........, сядзяць.
Ответ(ы) на вопрос:
1. (Я)паведамлю ;(ты)паведамиш; (ен) паведамиць ;(мы) паведамим ; (вы) паведамице ; (яны) паведамяць 2. (Я)атрымаю ; (ты) атрымаеш; (ен)атрымае ;(мы) атрымаем ; (вы) атрымаеце; (яны) атрымаюць 3.(я) сяджу ;(ты)сядзиш ; (ен) сядзиць ; (мы) сядзим; (вы) сядзице ; (яны) сядзяць