Срочно! даю 35 баллов! Work in groups A) find some information about similar huge stones in Russia.Use internet B) make a report.Use the questions: 1. Where can we see stones? 2.What do they look life? 3 Who built the stone mon...

Срочно! даю 35 баллов! Work in groups A) find some information about similar huge stones in Russia.Use internet B) make a report.Use the questions: 1. Where can we see stones? 2.What do they look life? 3 Who built the stone monument? 4 How did people use it? P.S. Мне не нужен перевод задания и вопросов, мне нужно составить рассказ.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
А) найти какую-то информацию о подобных огромных камней в Russia.Use интернете Б) сделать report.Use вопросы: 1. Где мы можем увидеть камни? 2.Что они выглядят жизнь? 3 Кто построил каменный памятник? 4 Как люди используют его?