СРОЧНО как читается по на английском языке ? напишите на русском. например( is- ис) (and-енд ) I have read a lot of Ukrainian and foreign classick like Taras Shevchenko and Willam Shakespeare. I do not usually read books for...

 СРОЧНО как читается по на английском языке ? напишите на русском. например( is- ис) (and-енд ) I have read a lot of Ukrainian and foreign classick like Taras Shevchenko and Willam Shakespeare. I do not usually read books for several times. I usually put aside a book that seems dull me. My favourite writer is Joan Rowling.One of my favorite books is Harry Potter. The main charachers are Harry Potter and his friends Rom and Hermione.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ай хэв Рид э лот оф украин энд форэджн класик лайк тарас Шевченко энд Вильям Шекспир. ай донт южали Рид букс фор сиверал таймс. ай южали пут исайт а букс вэт симс дал ми. май фэворит врайтер ис Джон Роулинг. уан оф май фэворит букс Гарри Поттер. вэ мэйн черетис а Гарри Поттер анд хис френдс Рон энд Гермиона