СРОЧНО НУЖНО!!! ПОМОГИТЕ!!! АНГЛИЙСКИЙ ЯЗЫК!!! Проверьте, правильно ли заданы вопросы: 1. When was Shakespeare born? 2. Who was Shakespeare's wife? 3. How many children did Shakespeare have? 4. What the Elizabethan theatre i...

СРОЧНО НУЖНО!!! ПОМОГИТЕ!!! АНГЛИЙСКИЙ ЯЗЫК!!! Проверьте, правильно ли заданы вопросы: 1. When was Shakespeare born? 2. Who was Shakespeare's wife? 3. How many children did Shakespeare have? 4. What the Elizabethan theatre is? 5. When did Shakespeare die? 6. When did Shakespeare stop writing? 7. When did Shakespeare went to live in Stratford-upon-Awon? 8. How plays was he write? 9. How poems was he write? 10. How sonnets was he write? Если есть ошибки, то исправьте пожалуйста!!))
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Тут все правильно неси
Гость
в общем 7.When did Shakespere do to live... я не совсем поняла что ты хотела спросить в 8,9 и 10 а все остальное вроде правильно