СРОЧНО! ПОЖАЛУЙСТА! ПОМОГИТЕ!!! !:написать короткую запись о дне рождения в вашей стране. (50-60 слов) пишут о: продукты питания, украшения, деятельность на английском языке СРОЧНО! ПОЖАЛУЙСТА! ПОМОГИТЕ!!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In my country Birthdays are selebrated good and intresting. on kid s birthdays , they eat chips with meet or pizza. but on adults birhdays, we can see diferent tipes of food . usually there are salads . but after salads we can see Food from sushi to meet. actually only kid s birthdays are decorated .also on kid s birthdays there are clowns. but on adults birthdays there are singers