Срочно! Пожалуйста! Жду на уроке. Спасибо заранее

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Larger(срав)- largest (превос), more/least interesting - the most interesting, Happier - happiest, better- the best, Hotter- hottest, warmer - warmest, weaker- weakest. 2. 1) warmer 2) the shortest 3) funnier 4) smaller 5) the funniest 3. 1) taller, 2) more beautiful, 3) the funniest, 4) longer 5) the most curious 6) faster 7) the littlest
Гость
1) more interesting-the most interesting, happier-happiest, gooder-goodest, hotter-hottest, warmer-warmest, weaker-weakest