Срочно! Скажите, что они завтра будут делать. Пример: They read every day.- They WILL READ tomorrow. He readS every day.-He WILL READ tomorrow. Задание: 1. They swim every day. ....................................................

Срочно! Скажите, что они завтра будут делать. Пример: They read every day.- They WILL READ tomorrow. He readS every day.-He WILL READ tomorrow. Задание: 1. They swim every day. .................................................. tomorrow. 2. He swims every day. .................................................... tomorrow. ПОМОГИТЕ ПЛЕЕЕЗ))))∧ ∧ ∵ ω∵
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
They will swim tomorrow He will swim tomorrow