СРОЧНО!!! Складiть повнi та скороченi йоннi piвняння реакцiй, представлених наступними схемами а-Na₂CO₃+H₂SO₄=Na₂SO₄+CO₂+H₂O б-NACI(крист)+H₂SO₄(конц)=NaHSO₄+HCI

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Na₂CO₃ + H₂SO₄ = Na₂SO₄ + CO₂ + H₂O 2Na⁺ + CO₃²⁻ + 2H⁺ + SO₄²⁻ = 2Na⁺ + SO₄²⁻ + CO₂ + H₂O  CO₃²⁻ + 2H⁺ =  CO₂ + H₂O NaCl + H₂SO₄ = NaHSO₄ + HCl Na⁺ + Cl⁻ + 2H⁺ + SO₄²⁻ = Na⁺ + HSO₄⁻ + H⁺ + Cl⁻ 2H⁺ + SO₄²⁻ = HSO₄⁻ + H⁺