Срочьно!! Сочинение по Беларуски . С началом: На далёким востраве адбылося извержэнне вулана... И с концом: Таму сёння наша кошка засталася галодная.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
На далекiм востраве адбылося iвержэнне вулкана. Так называуся новы фильм. Мяне (пригласили, попробуй сам перевести) туды маi сябры. У мяне яшче есць кот Кузя, я вельмi люблю з iм размауляць. Я расказвау яму як мне (хочется, подумай как писать) туды. Вось сення дваццаць семае лiстапада, мы пайшли у кiно. Фiльм быу вельмi цiкавы! -Нада будзе яшчэ раз туды (сходить, найди перевод) ! - казау Васька.-Да, добра. А калi? - i тут я (вспомнил), што забыу пакармiць Кузю. - Мне пара, пака! - тут я збег.дома я убачыу, як жалабнамяукае Кузька. Ен застауся галодны.-Цяпер я цябе не забуду!