СРОЧНО! составьте рассказ по одной из картинок. Начиная так: One day.... Suddenly... или Finally.. Хотя бы на русском
СРОЧНО! составьте рассказ по одной из картинок. Начиная так: One day....
Suddenly... или Finally.. Хотя бы на русском
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
One day two boys went for a walk and littered on the streets. A little boy said to them: ''Don't litter on the street!" His mother said to boys: ''What a shame!'' The boys felt ashamed of it. Finally they cleaned up the trash.