Срочно!1) (do/any sports )- надо составить предложение из этих слов .Yes, I go swimming and play tennis .2)(be /your city/ famous ) Oh,yes it is ! Everyone knows Paris . 3) (shops /good /in your town)Yes, we've got two big shop...

Срочно! 1) (do/any sports )- надо составить предложение из этих слов . Yes, I go swimming and play tennis . 2)(be /your city/ famous ) Oh,yes it is ! Everyone knows Paris . 3) (shops /good /in your town) Yes, we've got two big shopping malls . Очень срочно !!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Do you do any sports? 2. Is your city famous? 3. Have you good shops in your town? Желаю удачи!!!