СРОЧНО!ДАЮ 40 БАЛЛОВ! Опишите действие каждого кто есть на картинке(на английском)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Jane is feeding rabbits.Ken and Tom are fighting.Steven is thinking.Paul is writing.Kate and Sarah are talking.Mike is throwing paper plane.
Гость
Kate to talk with Sarah Mike play with toy Paul write in the copybook Steven thinking of somesing Tom and Ken fithting Jane  look at  the  picture