Срочнооо!!!!Спишице.Над назоуникам 1 скланення литарай абазначце склон.У сваёй хаце и вуглы дапамагаюць . Родная зямля мякчэй любой пярыны.Адна ластаука высны не робиць .Дзе няма ахвоты,там няма работы.На чужой старонцы рад сва...

Срочнооо!!!! Спишице.Над назоуникам 1 скланення литарай абазначце склон. У сваёй хаце и вуглы дапамагаюць . Родная зямля мякчэй любой пярыны.Адна ластаука высны не робиць .Дзе няма ахвоты,там няма работы.На чужой старонцы рад сваёй варонцы
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
У сваёй хаце (М.с.) і вуглы дапамагаюць. Родная зямля (Н.с.) мякчэй любой пярыны (Р.с.). Адна ластаўка (Н.с.) вясны (Р.с.) не робіць. Дзе няма ахвоты (Р.с.), там няма работы (Р.с.). На чужой старонцы (М.с.) рад сваёй варонцы (Д.с.).