СРОЧНОСоставьте предложения со словом GO во временах present simple past simple future simple в каждом времени по 3 предложения:положительное отрицательное и вопросительно СРОЧНО

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Present simple:I go to school every day. She doesn't go shopping often. Do they go out rarely? Past simple:He went to art school yesterday. I didn't go swimming 2 years ago. Did she go to the same school with me? Future simple: I will go to the camp next summer. We won't go to the cinema tomorrow. Will he go with us?