Степени сравнения слов ugly, little, surprised, special, enormous, tiny, small, pretty

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ugly-uglier-ugliest  little-less-least  surprised- more surprised-the most surprised  special- more special- the most special  enormous- more enormous- the most enormous  tiny-tinier-tiniest  small-smaller-smallest  pretty-prettier-prettiest