Страница 5 . стр.198 Посмотри на картинки и скажи , Что Кейт и Дэн делают в каждый из дней недели

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
on sunday they read a book. on monday they ride a bike. on tuesday they sing. on wednesday they jump on a jump rope. on thursday they play tennis. on friday they ride horses. on saturday they learn English( или they study)