Study these activities. Use a dictionary. standing in crowded buses wasting time chatting on the telephone sunbathing borrowing money arguing about money looking after children making new frien...

Study these activities. Use a dictionary. standing in crowded buses wasting time chatting on the telephone sunbathing borrowing money arguing about money looking after children making new friends getting up early waiting it the doctor`s watching horror films doing examinations writing tests sleeping late smoking ( Если можно с переводом , заранее спасибо )
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Cтоя в переполненных автобусах,  тратить время, болтая по телефону, загорать на солнышке, занимать деньги, спорить о деньгах, ухаживать за детьми, заводить новых друзей, вставать рано, ждать у врача, просмотр фильмов ужасов, делать экзаменационные письменные тесты, спать допоздна, курение.