Subject pronoun: I you he she it we you theyObject pronoun : me you..... ..... ..... ... ....... ......Possessive adjective:my your .... ..... ..... ... ....... ......Possessive pronoun:mine ..........

Subject pronoun: I you he she it we you they Object pronoun : me you..... ..... ..... ... ....... ...... Possessive adjective:my your .... ..... ..... ... ....... ...... Possessive pronoun:mine ....... .... ..... .... .... ........ .... помогите пожалуйста нужен сейчас срочно заранее спасибо отмечу как лучший пж
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Subject pronoun: I you he she it we you they Object pronoun : me you him her it us you them Possessive adjective: my your his her its our their Possessive pronoun: mine yours his hers ours yours theirs