Сыграй в испорченный телефон с тремя своими одноклассниками: пусть сосед скажет тебе, что он (она) делал(а) вчера вечером. Подсказки: had dinner, read a book, watched TV, helped my mum, did my homework, washed the dishes, skied...

Сыграй в испорченный телефон с тремя своими одноклассниками: пусть сосед скажет тебе, что он (она) делал(а) вчера вечером. Подсказки: had dinner, read a book, watched TV, helped my mum, did my homework, washed the dishes, skied in the park, played chess, listened to the music, played the piano.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
She had a dinner.read a book watched tv, helped his mum . Did his hw. Washed the dishes