[t] [d] [id] reached climbed planted reach, climb, plant, cross, point, play, land, walk, talk, need, visit, want, crash, pass, stop, follow, ask. Помоги расставить по столбикам пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
t reached, crossed, walked, talked, crashed, stopped, asked d climbed, played, visited, passed, followed,  id planted, pointed, landed, needed, wanted,